Právě si prohlížíte Výsledky 6. ročníku GulášFestu + Fotogalerie

Výsledky 6. ročníku GulášFestu + Fotogalerie

Napodruhé se to letos povedlo! V sobotu 17. 7. 2021 se v Šumicích uskutečnil 6. ročník GulášFestu, kterého se zúčastnilo 24 soutěžních týmů, a nespočet návštěvníků z řad široké veřejnosti, hladových po kulurních akcích.

Vařit jsme začali kolem 10. hodiny dopoledne, a o půl druhé jsme měli hotovo. Počasí nám také přálo, předpovídaný déšť nepřišel” hodnotil jeden z účastníků soutěže o nejlepší guláš z Újezdce. To ještě nevěděl, že nás následně čekají dvě bouřky v průběhu pozdního odpoledne a večera. Ale jak následně zhodnotil Sigi, “My už si u šestého ročníku můžeme dovolit ty bouřky dvě!”.

Těmi si účastníci akce ale nenechali zkazit náladu, a pokračoval hudební program v podání kapely MixBand a DJ Chris P. až do pozdních nočních hodin.

Hodnocení

Jednu porci uvařeného guláše každý tým odevzdal o půl třetí organizátorům akce, kteří tento vzorek přichystali osmičlenné porotě. V porotě byly v letošním ročníku zastoupeny 4 porotkyně a 4 porotci.

Jak tedy hodnotíme, kdo vyhraje?

Každý talířek s porcí guláše má zespodu nalepeno číslo soutěžního týmu. Po odevzdání talířku organizátorům se talířku přidělí jiné číslo, čili porotci nemají tušení, kterého týmu který guláš je. Následuje náhodné rozdělení guláše do 4 skupin, kdy jednotlivé skupiny hodnotily vždy 6 gulášů s tím, že ze skupiny vyberou 2 nejlepší vzorky, které postupují do finále. Finálních (v tomto případě 8 vzorků), již hodnotí všichni porotci hodnocením od 1 do 8 (jednička nejlepší, osmička nejhorší). Vzorek, který získá nejméně bodů, se stává vítězem celé soutěže.

Umístění

 1. místo JABUCI
 2. místo PŘÁTELÉ PLECHOVÉHO KOTLÍKU
 3. místo HAGR TEAM

Seznam týmů

 1. ALKA
 2. DRTIČI
 3. HAGR TEAM
 4. MODRÁ TRNKA
 5. HEVOS
 6. OLD HEROLD
 7. PIVAŘI
 8. DUBÍNCI
 9. CHEMICI
 10. KAPŘI
 11. GT UHERSKÝ BROD
 12. GT BROĎANI
 13. JABUCI
 14. PŘÁTELÉ PLECHOVÉHO KOTLÍKU
 15. KOTLÍKÁŘI
 16. OSTŘÍ HOŠI
 17. RESTART BAR
 18. ANTIGULI
 19. HOKUS POKUS
 20. BIG FAMILY
 21. TLOUŠTÍCI
 22. KERVIČ TEAM
 23. TRIO SENIOR
 24. ŽÍZEŇ

Napsat komentář