Právě si prohlížíte Šumický běh pro život

Šumický běh pro život

 • Charitativní běžecký závod po okolí obce Šumice
 • Trasa 10 Km a 3 Km
 • Výtěžek akce putuje na onkologicky nemocné dítě
 • Před závodem možnost vstupu do registru dárců kostní dřeně
 • Občerstvení  a doprovodný program zajištěn
oficiální logo závodu

Pro příznivce sportu pořádáme dne 23. 9. 2017 běh po našem okolí spojený s charitativní činností ve spolupráci s nadačním fondem dětské onkologie KRTEK a doprovodným animačním programem pro děti. Po dobu akce bude jak pro sportovce, tak pro širokou veřejnost zajištěno občerstvení v podobě jídla, například guláš, které můžete zapít čepovaným pivem. Děti, řidiči a abstinenti naopak nepohrdnou čepovanou limonádou nebo nějakou sladkostí, která se v našem stánku s občerstvením taktéž najde. Samozřejmostí je hudební doprovod. Registrovaní běžci budou mít připraveno pití a po závodě i malý oběd jako součást ceny startovného.

V průběhu akce můžete přispět do zapečetěných kasiček na těžce nemocného Jakuba (16 let) , který měl velké štěstí a našel dárce kostní dřeně. Finanční prostředky jeho rodina použije na nákup desinfekcí a kompenzační a rehabilitační pomůcky v náročném období po transplantaci kostní dřeně. Stejně tak můžete Jakubovi pomoci již teď skrze bankovní účty:

 • nadační fond Krtek: 3503770297/0100, var. symbol: 2309
 • besednické konto: 2101275117/2010, var. symbol: 2309

Připravili jsme 2 běžecké trasy s proměnným povrchem – silnice, cyklostezka, polní cesta, travnatá plocha (mapa tras s vyznačeným převýšením na konci článku):

 • 10 km – má převýšení 110 m, vhodné pro osboy od 15 let
 • 3 km – převýšení 50 m, vhodné pro děti a vlastně pro všechny

Obě trasy lze běžet buďto s registrací – nutno uhradit stratovné 200 Kč nebo bez registrace – pro nesoutěžní sportovní aktivisty, vyznavače rodinných či romantických procházek ;-).

Výhody registrace  🙂

 • přístup na mezinárodní závodnický webový portál, kde můžete kontrolovat, porovnávat a sdílet své výsledky online
 • měření času čipem
 • zajištěné občerstvení v průběhu i na konci závodu, šatna a sociální zařízení včetně sprch
 • za běh 10 km trasy obdrží diplomy a věcné ceny první tři nejrychlejší běžci a běžkyně
 • za běh 3 km trasy obdrží diplom a věcnou cenu nejrychlejší běžec a běžkyně

Způsoby úhrady startovného 200 Kč

 • v hotovosti v obecní hospodě v Šumicích (č.p. 399) – ukončeno ke dni 22. 9. v 19:00
 • prostřednictvím bankovního převodu – ukončeno ke dni 20. 9.
 • Platba v hotovosti v den akce při registraci: Startovné můžete zaplatit i v den konání akce při registraci (od 8:30 do 9:45). Z důvodu zvýšených nároků na organizaci toto startovné činí 300 Kč.

Prezence registrovaných běžců (kontrola údajů a přidělení startovního čísla) je v den akce od 8:30 do 10:00 v prostorách školy, start závodu následuje v 10:30 před školou.

Registrovaní běžci přijdou potvrdit svou účast a podepsat prezenční listinu v prostorách ZŠ Šumice, kde obdrží další informace k akci. Následně je běžcům k dispozici šatna místní tělocvičny, kde je možnost zanechat své osobní věci (neberte si s sebou cenné věci, jako organizátoři za ně neručíme, např. klíče od auta nebo peněženky lze uschovat u správce haly). Po závodu je možnost se v tělocvičně osprchovat.

Mapka s příjezdem a organizací závodu na konci článku.

 

Co si vzít k prezenci: běžci musí pro kontrolu předložit doklad totožnosti opatřený fotografií (např. občanský průkaz, pas, jiný doklad) , poté obdrží startovní číslo a čip na měření času. Za účastníky závodu mladších 18 let předkládá doklad totožnosti i rodič nebo zákonný zástupce.

V průběhu akce zodpovídají za osoby mladší 18 let rodiče (zákonní zástupci).

Před závodem se běžci i diváci můžou zapsat do registru dárců kostní dřeně.

Případná změna programu vyhrazena.

Přispět můžete i na organizační účely akce na besednický účet číslo 2101275117/2010 , var. symbol  0069 (na požádání Vám vystavíme darovací smlouvu).

Pro více informací se na nás můžete obrátit buďto e-mailem besednici@gmail.com, nebo telefonicky na pana Dušana Miličku +420 739 127 491

mapa okolí obce

Mapa tras

mapa tras běhu

Tento příspěvek má 2 komentářů

 1. Ing.František Bosák

  Dušane,
  obdivuji Vaše aktivity i v oblasti sportu, ale chtělo by to podrobnější informace pro všechny, zda se jedná o ryze amatérskou záležitost, nebo je to určeno pro závodní běžce či hromadný manifestační běh, zda bude trasa značena, co znamenají čísla na mapce, zda bude na trati občerstvovací stanice, startovní čísla pro závodníky, kategorie podle věku pro muže i ženy či společný běh bez rozdílu věku, odměny s diplomy nejlepším, údaje o druhu povrchu, kudy vede trať, nebezpečí od divočáků, zda se to může absolvovat taky pěšky apod. Rád bych se zúčastnil, pokud budu zdravý, a držím vám palce, ať se akce podaří. Rád to s Tebou proberu osobně.

  1. besednicic

   Zdravím Vás,
   děkuji za zajímavé podněty k doplnění článku.
   Běh je jak pro profesionální běžce, tak pro kohokoliv z veřejnosti. Startovat se bude hromadně ve dvou kategoriích, rozdělených podle trasy 10 km a 3 km. Trasa 10 km obsahuje startovné, a jednou z jeho částí je i čip, který bude zaznamenávat čas od startovní čáry po cíl každého běžce. Vyhodnocovat se budou zvlášť ženy a zvlášť muži, věkové kategorie zavedeny nebudou a nejlepší běžci obdrží diplom. Pokud se necítíte na 10 km trať, tak můžete zvolit 3 km trať, kde ovšem již není měření času pomocí čipu (po předchozí domluvě přes mail se lze domluvit na zapůjčení čipu za klasické startovné a uběhnutí trasy pouze 3 km, tento výsledek se ovšem nebude započítávat do konečného hodnocení běžců). Samozřejmě trasu můžete projít i pěšky.
   Čísla v mapce označují délku trasy v kilometrech a trasa bude značena zřejmě fáborky. Závodní trasa vede jak po zpevněné komunikaci (silnice, cyklostezka), tak po polních cestách a převýšení na 10 km trasy je cca 100 metrů. Na desetikilometrové trase bude jedno občerstvení s tekutinami. Co se týče divočáků, tak s němi by problém být neměl, jelikož v okolí Šumic se jich moc nevyskytuje a po konzultaci s myslivci jsem byl ujištěn, že i kdyby se nějaký objevil, tak uteče dříve, než ho vůbec uvidíte.

Napsat komentář