Právě si prohlížíte Běh pro Život alias Šumická Bota 2020

Běh pro Život alias Šumická Bota 2020

Máme zde již 4. ročník běžeckého závodu, na kterém jen díky tomu, že se jej zúčastníte, přispějete na pomoc těžce nemocnému dítěti. Připravujeme opět tři závodní tratě, a to 3 km, 10 km a 20 km, alias “skoro” půl marathon. Pojďte změřit své síly se svými známými nebo sousedy, a přihlašte se do závodu Šumická bota přímo v odkazu zde (registrace uzavřena). Vybíháme v sobotu 19. září o půl druhé odpoledne, jak jinak než od Základní školy v Šumicích.

Do začátku běhu zbývá

V minulých ročnících jsme díky vašim příspěvkům pomohli 6 dětem v různých těžkých životních situacích způsobených zdravotním stavem, a i v letošním roce chceme tuto tradici udržet. Výtěžek z běhu proto v letošním roce bude putovat do Uherského Brodu pro Nikolase, chlapce předškolního věku, který bojuje s nádorem mozku. Má za sebou již dvě operace hlavy a dva roky následné léčby tohoto zákeřného karcinomu. Více informací o Nikolasovi jsme zveřejnili zde.

Čekají Vás opět tři tratě, a to trasa 3 km, 10 km a 20 km (trasy v současné době připravujeme) + Vozíčkářské kolečko

Prezence registrovaných běžců (kontrola údajů a přidělení startovního čísla) je v den akce od 11:30 do 13:00 v prostorách školy, start závodu následuje od 13:30 před školou. 

Pozor, běžci kterékoliv tratě, kteří se do 13:00 nenahlásí u prezence závodu, nebudou z technických důvodů vpuštěni na trať. Děkujeme za pochopení.

Registrovaní běžci přijdou potvrdit svou účast a podepsat prezenční listinu v prostorách Dolní “Staré” hospodě, kde obdrží další informace k akci. Následně je běžcům k dispozici šatna místní tělocvičny, kde je možnost zanechat své osobní věci (neberte si s sebou cenné věci, jako organizátoři za ně neručíme). Po závodu je možnost se v tělocvičně osprchovat. žádáme závodníky z řad vozíčkářů o vyslání na prezenci svého zástupce, kterému vysvětlíme další postup. 

Co si vzít k prezenci: běžci musí pro kontrolu předložit doklad totožnosti opatřený fotografií (např. občanský průkaz, pas, jiný doklad) , poté obdrží startovní číslo a čip na měření času. Za účastníky závodu mladších 18 let předkládá doklad totožnosti i rodič nebo zákonný zástupce.

V průběhu akce zodpovídají za osoby mladší 18 let rodiče (zákonní zástupci).

Start závodů:

 • 13:30 – Trasa 20 Km (trasa 20km = 2 x trasa 10km)
 • 13:50 – Trasa 10 Km (trasa zde)
 • 14:00 – Trasa 3 Km
 • 14:05 – Vozíčkářské kolečko

Pro širokou veřejnost nabídneme občerstvení, pro děti připravujeme doprovodné aktivity. Vše ještě umocníme hudební produkcí.

Registrací do závodu Šumický běh získáte

 • přístup na mezinárodní závodnický webový portál, kde můžete kontrolovat, porovnávat a sdílet své výsledky online
 • měření času čipem
 • pamětní medaili
 • zajištěné občerstvení v průběhu i na konci závodu, šatna a sociální zařízení včetně sprch
 • za běh 20 km a 10 km trasy obdrží diplomy a věcné ceny první tři nejrychlejší běžci a běžkyně
 • za běh 3 km obdrží v každé kategorii diplom a věcnou cenu nejrychlejší 3 děti a z “dospělácké” kategorie nejrychlejší běžec a běžkyně 
 • vítěz vozíčkářského kolečka obdrží diplom a věcnou cenu

Způsoby úhrady startovného 250 Kč

 • prostřednictvím bankovního převodu od 10. 8., nejpozději pak do 13. 9 (přihláška zde). Možnost registrace uzavřena
 • v hotovosti v Dolní (Staré) hospodě v Šumicích (č.p. 399) – od 17. 8. do 14. 9. do 18:00 Možnost registrace uzavřena
 • platba v hotovosti v den akce při registraci: Startovné můžete zaplatit i v den konání akce při registraci. Z důvodu zvýšených nároků na organizaci toto startovné činí 350 Kč.

Kontrolu Vaší přihlášky (seznam běžců) a potvrzení platby najdete v odkazu zde. Vaše platba bude potvrzena do 5 pracovních dnů od jejího odeslání.

Přispěvek na běh můžete Besednikům poslat na účet číslo: 2101275117/2010 , var. symbol  2009 (na požádání Vám vystavíme darovací smlouvu).

V případě neuskutečnění závodu z důvodu hygienických opatření souvisejících s Coronavirem se startovné použije na zaplacení již vzniklých nákladů s během, a zbylá část bude věnována rodině, které je letošní běh věnován. Jako alespoň malou kompenzaci by dostal každý závodník se zaplaceným startovným pamětní medaili Šumického běhu pro život. 

GDPR

Všichni účástníci i návštěvníci závodu souhlasí s pořizováním fotogravického a video záznamu pro účely propagace a prezentace akce. V případě nesouhlasu prosíme nahlásit jméno u pořadatelů.

Další informace zveřejníme v průběhu srpna.

Na galerie z loňských ročníků se můžete podívat v odkazu zde a na předání výtěžku v zde.

 

Běh pro život alias Šumická Bota
Běh pro život alias Šumická Bota

Soubory ke stažení

Napsat komentář