Právě si prohlížíte Šumická Bota 2022 – výtežek poputuje na rehabilitace Nikolce (6 let) do Uherského Brodu

Šumická Bota 2022 – výtežek poputuje na rehabilitace Nikolce (6 let) do Uherského Brodu

Již šestým rokem pomáháme dětem a jejich rodinám ve zvládání těžké životní situace související s vážným, ve většině případů onkologickým, onemocněním. Dovolte mi vás tímto seznámit, pro koho je určen výtěžek šestého ročníku Šumické Boty.

Nikolka z Uh. Brodu, 6 let,

Nikolka má 6 let a narodila se s atypickým nádorem mozku, který jí byl diagnostikován již v 9. měsíci těhotenství. Nikolka má za sebou celkem 7 operací mozku. Teprve při poslední operaci se lékařům podařilo odstranit celý nádor. Na operace navázala odborná rehabilitační léčba v lázních, které navštěvuje každoročně, ale také péče na soukromých klinikách či v rehabilitačních centrech. Nově bude moci Nikolka lázně navštívit 2x ročně, kde bude denně cvičit pod odborným vedením. Cílem této léčby je, aby se Nikolka postavila na nohy, a postupně začala chodit. Po dobu systematické rehabilitační péče u Nikolky došlo k velmi významnému pokroku a v současné době začíná chodit s oporou za ruce. Výtěžek z letošního ročníku Šumického běhu bude věnován na její rehabilitační účely.

Za výše uvedený text děkujeme rodičům Nikolky a paní Nikole Jančové, jedné ze zakladatelů Šumického běhu

Pokud vás zaujal příběh Nikolky, a rádi byste jí pomohli, můžete zaslat příspěvek na účet číslo 2101275117/2010 var. symbol  220917 (na požádání Vám vystavíme darovací smlouvu).

Více informací o běhu a on-line přihlášku naleznete ve článku Šumická Bota 2022

Šumická bota Nikolka výtěžek

Tento příspěvek má 2 komentářů

 1. Stanislav Krátký

  Dobrý večer přeju Besednikům a všem pořadatelům i závodníkům přeju hezké počasi. Prosím o změnu uvedené trasy u mého jména.
  Takový hrdina zas nejsu, abych běžel 20km, prosím tedy o změnu na 10km, i tak to bude pro ne cest doběhnout 40 minut za předposledním závodníkem uvedené etapy.
  V Jadrance, St. Nowak starší, měl nějakou špatnou chvíli 🤨.když to zapisoval 😒
  Prosím o opravu na 10km, takový hrdina zas nejsu abych běžel/šel 20km. Děkuji, s pozdravem Stanislav Krátký Šumice 340.

  1. Besedníci

   opraveno… 🙂

Napsat komentář