Právě si prohlížíte Šumický Běh pro Život – pomáháme již po čtvrté. Nikolas z Uherského Brodu

Šumický Běh pro Život – pomáháme již po čtvrté. Nikolas z Uherského Brodu

V loňském roce jsme výtěžek věnovali čtyřem dětem, a to trojčátkům Hráčkovým z Kunovic a Vojtíškovi z Bojkovic, kdy jsme společnými silami dokázali věnovat neuvěřitelnou částku 149 426 Kč.

Výtěžek 4. ročníku pomůže Nikolasovi z Uherského Brodu

Nikolas z Uherského Brodu

Zdravotní stav Nikolase se začal zhoršovat začátkem loňského roku. Potíže se týkaly  především bolestí hlavy, zhoršení motoriky a zvracení. Po sérii vyšetření, která musel podstoupit, mu lékaři diagnostikovali nádor na mozku. Na základě rozsáhlé operace a histologického vyšetření vzorku tkáně se prokázalo, že se jedná o zhoubný nádor. Vzhledem k tomu, že se nádor nacházel v těsné blízkosti míchy, lékařům se nepodařilo odstranit jej celý. Nikolas musel později podstoupit velmi náročnou druhou operaci, při které mu již lékaři nádor zcela odstranili.

Po operaci následovala léčba několika dávkami ozařování a  8 cykly chemoterapie. Byla provázena řadou vedlejších účinků a chlapec nebyl schopen několik měsíců přijímat potravu. Ta mu byla podáváná pouze sondou.

Nikolas se postupem času začal úspěšně zotavovat, ale pravidelné kontrolní vyšetření bohužel ukázalo, že došlo k relapsu onemocnění a nádor již metastázoval do oblasti páteře a míchy. Nikolas  podstoupil již třetí operaci hlavy a v současné době u něj probíhá další léčba chemoterapií. Díky lékařům byl Nikolas zařazen do studie MEMMAT, ve které je pouze 40 dětí z celé Evropy (5 dětí pochází z ČR).

Výtěžek Šumického Běhu pro život 2020 bude věnován na pomoc Nikolasově rodině.

Napsat komentář