Právě si prohlížíte Šumická Bota 2023 – informace k závodu

Šumická Bota 2023 – informace k závodu

Přátelé běžeckých závodů, rekreačních vycházkových aktivit a Besedníků. Zveme vás již po sedmé na běžecký závod s názvěm Běh pro Život, neboli Šumická Bota. Výtěžek akce věnujeme na podporu těžce nemocného dítěte. Připraveny budou tři základní a tři speciální závodní tratě. 3 km, 10 km a 20 km, alias “skoro” půl marathon, vozíčkářské kolečko, běh nejmenších (bez registrace) a trať Nordic walking – neboli “chůze s holemi”. Pojďte změřit své síly a přihlaste se do závodu Šumická bota (přihlášky uzavřeny, možnost přihlášení před závodem). Vybíháme v sobotu 16. září o půl druhé odpoledne, jak jinak než od Základní školy v Šumicích.

Přihláška zde

Do začátku běhu zbývá

Soupiska přihlášených běžců

V minulých ročnících jsme díky vašim příspěvkům pomohli 9 dětem v různých těžkých životních situacích způsobených zdravotním stavem, a i v letošním roce chceme tuto tradici udržet. Příjemce výtěžku z běhu bude putovat pro sedmnáctiletou Magdičku z Nivnice.

Běh pro život – průběh závodu

Prezence registrovaných běžců (kontrola údajů a přidělení startovního čísla) je v den akce od 11:30 do 13:00 v prostorách Pastoračního centra (fara) v Šumicích, start závodu následuje od 13:30 před školou. Připravujeme opět “předprezenci”v pátek 15. 9. 2023 od 19:30 do 21:00 v Pastoračním centru Šumice.

Pozor, běžci kterékoliv tratě, kteří se do 13:00 nenahlásí u prezence závodu, nebudou z technických důvodů vpuštěni na trať (neplatí pro předperzentaci v pátek 15. 9.). Děkujeme za pochopení.

Registrovaní běžci přijdou potvrdit svou účast a podepsat prezenční listinu v prostorách Pastoračního centra v Šumicích, kde obdrží další informace k akci. Následně je běžcům k dispozici šatna místní tělocvičny, kde je možnost zanechat své osobní věci (neberte si s sebou cenné věci, jako organizátoři za ně neručíme). Po závodu je možnost se v tělocvičně osprchovat. žádáme závodníky z řad vozíčkářů o vyslání na prezenci svého zástupce, kterému vysvětlíme další postup – přístup k registraci a prezenci není bezbariérový. 

Co si vzít k prezenci: běžci musí pro kontrolu předložit doklad totožnosti opatřený fotografií (např. občanský průkaz, pas, jiný doklad) , poté obdrží startovní číslo a čip na měření času. Za účastníky závodu mladších 18 let předkládá doklad totožnosti i rodič nebo zákonný zástupce, který po celou dobu odpovídá za účastníka akce.

V průběhu akce zodpovídají za osoby mladší 18 let rodiče (zákonní zástupci).

Start závodů (přibližný čas):

Pro širokou veřejnost nabídneme občerstvení, pro děti připravujeme doprovodné aktivity. Vše ještě umocníme hudební produkcí.

Registrací do závodu Šumický běh získáte

 • přístup na mezinárodní závodnický webový portál, kde můžete kontrolovat, porovnávat a sdílet své výsledky online
 • měření času čipem
 • pamětní medaili
 • zajištěné občerstvení v průběhu i na konci závodu, šatna a sociální zařízení včetně sprch
 • za běh 20 km a 10 km trasy obdrží diplomy a věcné ceny první tři nejrychlejší běžci a běžkyně
 • za běh 3 km obdrží diplom a věcnou cenu nejrychlejší 3 děti a z “dospělácké” kategorie nejrychlejší běžec a běžkyně 
 • vítěz Vozíčkářského kolečka, běhu nejmenších a Nordic walking obdrží diplom a věcnou cenu

Způsoby úhrady startovného 250 Kč

 • prostřednictvím bankovního převodu od 28. 7., nejpozději do 11. 9. do 18 hodin registrací online zde.  Přihlášky uzavřeny
 • v hotovosti v Dolní (Staré) hospodě v Šumicích (č.p. 399) nebo v baru Jadranka v Šumicích – od 1. 8. do 11. 9. do 18:00  Přihlášky uzavřeny
 • platba v hotovosti v den akce při registraci: Startovné můžete zaplatit i v den konání akce při registraci od 11:00 do 13:00. Z důvodu zvýšených nároků na organizaci toto startovné činí 350 Kč. Připravena bude i “předregistrace” v pátek 15. 9. 2023 od 19:30 do 21:00

Kontrolu Vaší přihlášky (seznam běžců) a potvrzení platby najdete v odkazu zde. Vaše platba bude potvrzena do 5 pracovních dnů od jejího přijetí naší bankou.

Přispěvek na běh můžete Besednikům poslat na účet číslo: 2101275117/2010 var. symbol  230916 (na požádání Vám vystavíme darovací smlouvu).

Pro zaslání příspěvku nebo daru můžete využít i QR kód naskenovaný v internetovém bankovnictví, stačí doplnit částku a vaše jméno.

GDPR

Všichni účástníci i návštěvníci závodu souhlasí s pořizováním fotogravického a video záznamu pro účely propagace a prezentace akce. Žádné záběry nebudou přeprodány třetím osobám. V případě nesouhlasu prosíme nahlásit jméno u pořadatelů.

Běžecký závod Šumická Bota je pro podporu rodiny těžce nemocného dítěte. Připraveny budou trasy 3, 10 a 20 km, Nordic walking a vozíčkářské kolečko. Přihlášky od začátku srpna

Další informace (zejména přesné trasy) zveřejníme v průběhu srpna.

Na galerie z loňských ročníků se můžete podívat v odkazu zde

Sponzoři Šumické boty 2023

Tento příspěvek má 6 komentářů

 1. Radka

  Dobrý den.Lze se ještě přihlásit na letošní šumickou botu? Děkuji za odpověď. R.Jančová

 2. Eva

  Dobrý den, je trasa asfalt nebo i lesní cesty? Děkuji

  1. Besedníci

   Dobrý den, trasy jsou mix asfaltu a polních / lesních cest.

 3. Zdenda

  Dobrý den.. Nějak jsem “ zaspal” přihlášení …
  Lze se ještě přihlásit ?

  1. Besedníci

   Dobrý den,
   přihlášku lze podat ještě osobně v pátek od 19:30 do 21:30 nebo v sobotu před závodem od 11:00 do 13:00 v Pastoračním centru (fara) v Šumicích.

Napsat komentář