Právě si prohlížíte Informace pro občany Šumic ohledně Šumického běhu

Informace pro občany Šumic ohledně Šumického běhu

Vážení spoluobčané,

v důsledku zajištění bezpečnosti účastníků 1. ročníku Šumického běhu pro život alias Šumické Boty jsme byly nuceni k velmi málo populárnímu kroku.

V sobotu 23. 9. 2017 bude od 10:00 do přibližně 13:00 (přesný čas bohužel neznáme, záleží na doběhnutí posledních závodníků) uzavřena ulice Malá Strana od Základní Školy až po odbočku “k Myší díře”, včetně přilehlé křižovatky. V této době se zde bude pohybovat množství závodníků, kterým chceme zajistit bezpečnou trať závodu.

Dále budou na křižovatce “u nádraží” stát organizátoři akce, kteří budou vyzývat přijíždějící řidiče ke zvýšené opatrnosti, jak ve směru “ke Školce, tak ve směru “do Kúta”, kama vede trať závodu.

Jistě se ptáte, proč je Malá Strana zcela uzavřena. Je to z důvodu, jelikož začátkem závodu, který bude v 10:30, poběží touto trasou velká skupina běžců, a případné auto, které by chtělo v této době projet, by situaci mohlo značně zkomplikovat. Několik minut po začátku hlavního závodu zde navíc běží účastníci kratší trati, což jsou především děti, a zde je nebezpečí kolize s případným autem násobně vyšší.

Prosíme obyvatele přilehlých nemovitostí, aby v průběhu akce neparkovali svá vozidla na místní komunikaci.

Za vzniklou situaci se předem omlouváme, ale bohužel nelze zajistit bezpečné konání akce současně s průjezdností silnice.

DŮRAZNĚ ŽÁDÁME VŠECHNY ÚČASTNÍKY SILNIČNÍHO PROVOZU, ABY V ČASE KONÁNÍ AKCE ZVÝŠILI SVOU POZORNOST NA MÍSTNÍCH KOMUNIKACÍCH! Nejde zde pouze o běžce, ale např. o řidiče, kteří budou hledat, kde odbočit na parkoviště. DÍKY ZVÝŠENÉ VŚÍMAVOSTI SE VŠICHNI VYHNEME NÁSLEDNÝM PROBLÉMŮM 🙂

 

Všem obyvatelům, kterých se uzavírka dotkne, děkujeme za pochopení.

Napsat komentář