Právě si prohlížíte Běh pro život alias Šumická bota 2019

Běh pro život alias Šumická bota 2019

Máte rádi běžecké závody a přitom rádi přispějete na dobročinné účely těžce nemocných dětí? Udělejte dvě věci v jedné a zúčastněte se již třetího ročníku “Běh pro život alias Šumická bota” v sobotu 14. září 2019 v Šumicích.

Běh pro život alias Šumická Bota 2018
Běh pro život alias Šumická Bota 2018

Do začátku běhu zbýváPo minulých dvou ročnících jsme darovali onkologicky nemocným pacientům téměř 100 000 Kč jakožto výtěžek závodu, a ani letos nechceme být bezcitní pro človéka trpícího nemocí, a proto vyhlašujeme další ročník běhu, kterého se můžete zúčastnit i Vy! Letos výtěžek darujeme dokonce 2 rodinám s těžce nemocnými dětmi (celkem šesti!).

Registrační formulář zde. 

Čekají Vás opět tři kategorie, a to trasa 3 km, 10 km a 20 km (jedná se o kombinaci asfaltu a polní  cesty) + nově kategorie 1,6 km, určená vozíčkářům.

běžecké-trasy
Trasy 3 a 10 km, trasa 20 km dvojté proběhnutí 10km trasy

Prezence registrovaných běžců (kontrola údajů a přidělení startovního čísla) je v den akce od 11:30 do 13:00 v prostorách školy, start závodu následuje od 13:30 před školou. 

Pozor, běžci kterékoliv tratě, kteří se do 13:00 nenahlásí u prezence závodu, nebudou z technických důvodů vpuštěni na trať. Děkujeme za pochopení.

 

Registrovaní běžci přijdou potvrdit svou účast a podepsat prezenční listinu v prostorách ZŠ Šumice, kde obdrží další informace k akci. Následně je běžcům k dispozici šatna místní tělocvičny, kde je možnost zanechat své osobní věci (neberte si s sebou cenné věci, jako organizátoři za ně neručíme, např. klíče od auta nebo peněženky lze uschovat u správce haly nebo na registraci v uzamykatelné skřínce). Po závodu je možnost se v tělocvičně osprchovat. Jelikož přístup do ZŠ není bezbariérový, žádáme závodníky z řad vozíčkářů o vyslání na prezenci svého zástupce, kterému vysvětlíme další postup. 

Co si vzít k prezenci: běžci musí pro kontrolu předložit doklad totožnosti opatřený fotografií (např. občanský průkaz, pas, jiný doklad) , poté obdrží startovní číslo a čip na měření času. Za účastníky závodu mladších 18 let předkládá doklad totožnosti i rodič nebo zákonný zástupce.

V průběhu akce zodpovídají za osoby mladší 18 let rodiče (zákonní zástupci).

Start závodů:

 • 13:30 – Trasa 20 Km mapa trasy  (trasa se proběhne dvakrát, otočka bude po proběhnutí start /cíl vyznačena šipkami)
 • 13:50 – Trasa 10 Km mapa trasy
 • 14:00 – Trasa 3 Km mapa trasy 
 • 14:05 – Trasa 1,6 km, tzv. Vozíčkářské kolečko mapa trasy

Pro širokou veřejnost nabídneme občerstvení, pro děti připravujeme doprovodné aktivity. Vše ještě umocníme hudební produkcí.

Registrací do závodu Šumický běh získáte

 • přístup na mezinárodní závodnický webový portál, kde můžete kontrolovat, porovnávat a sdílet své výsledky online
 • měření času čipem
 • pamětní medaili
 • zajištěné občerstvení v průběhu i na konci závodu, šatna a sociální zařízení včetně sprch
 • za běh 20 km a 10 km trasy obdrží diplomy a věcné ceny první tři nejrychlejší běžci a běžkyně
 • za běh 3 km obdrží v každé kategorii diplom a věcnou cenu nejrychlejší 3 děti a z “dospělácké” kategorie nejrychlejší běžec a běžkyně 
 • vítěz vozíčkářského kolečka obdrží diplom a věcnou cenu

Způsoby úhrady startovného 250 Kč

 • prostřednictvím bankovního převodu od 7. 7., nejpozději pak do 10. 9 (přihláška zde). Možnost online registrace již vypršela
 • v hotovosti v Dolní (Staré) hospodě v Šumicích (č.p. 399) – od 12. 8. do 12. 9.
 • platba v hotovosti v den akce při registraci: Startovné můžete zaplatit i v den konání akce při registraci. Z důvodu zvýšených nároků na organizaci toto startovné činí 350 Kč.
 • Pro účastníky Vozíčkářského kolečka startovné zdarma, na příchozí mail po registraci prosím nereagujte

Kontrolu Vaší přihlášky (seznam běžců) a potvrzení platby najdete v odkazu zde. Vaše platba bude potvrzena do 5 pracovních dnů od jejího odeslání.

 

Výtěžek běhu bude opět předán dítěti s vážnými zdravotními problémy.

V minulých dvou ročnících jste se mohli přímo v době závodu zapsat do Centrálního regustru dárců kostní dřeně. V letošním roce tato možnost z technických důvodů nebude. I přesto se ovšem můžete do regustru zapsat v odkazu zde.

Přispět na běh můžete Besednikům poslat na účet číslo: 2101275117/2010 , var. symbol  2019 (na požádání Vám vystavíme darovací smlouvu).

GDPR

Všichni účástníci i návštěvníci závodu souhlasí s pořizováním fotogravického a video záznamu pro účely propagace a prezentace akce. V případě nesouhlasu prosíme nahlásit jméno u pořadatelů.

Další informace zveřejníme v průběhu července.

Na galerii z loňského ročníku se můžete podívat v odkazu zde a na předání výtěžku v zde.

Běh pro život alias Šumická Bota
Běh pro život alias Šumická Bota

Článek byl upraven 22. 7. 2019 díky tomu, že již známe konkrétní osoby, na které bude putovat výtěžek běhu. Více informací ve článku Proč se zúčastnit Šumické Boty? Příběh rodin, kterým pomůže výtěžek již 3. ročníku Běhu pro Život

Napsat komentář