Právě si prohlížíte Šumický běh 2022 – trasy

Šumický běh 2022 – trasy

Pro rok 2022 jsme přichystali 5 tras, které vám tímto představujeme (trasy jsou letos totožné jako loňské). Start a cíl všech tras je u ZŠ Šumice.

Trasa 20 a 10 km

Délka trati cca 20,4 km a 10,2 km, převýšení 124 metrů. Středně náročná trať, 20 km trať je 2 x 10 km. Doporučujeme pro trénované osoby

Detailní trasa 20 a 10 km

Popis trasy

Od ZŠ Šumice proběhneme celou Malou Stranu a přeběhneme mostek přes potok Lecké. Pokračujeme kolem potoka až k soutoku s řekou Olšavou, a dál až do Újezdce u Luhačovic. V Újezdci těsně před železničním přejezdem zabočíme ostře doprava no cyklostezku, podběhneme železniční trať, a pokračujeme po cyklostezce směr Šumice. Po asi 1 km odbočíme za první polní “hrází” na polní cestu, která nás povede k lesu, kde lesem doběhneme až ke “Kamuňu”. Odsud nás lesní cesta stočí směrem “z kopce”, až vyběhneme na hranici obce Šumice a Rybníků Šumice. Následně přes Šumickou část Nivky a Kút doběhneme před železniční zastávku, kde to stočíme ke školce, a dál kolem MŠ a hasičského hřiště přes Myší díru k cíli před základní školu.

Trasa 3 km a Nordic walking

Délka trati cca 3,8 km, převýšení 34 metrů. Trať zvládají předškolní děti i lidé 80+

Detailní trasa 3 km a Nord walking

Od ZŠ Šumice proběhneme Malou Stranu až k Myší díře, kde odbočíme na cyklostesku na Újezdec u Luhačovic. Po asi 200 metrech opět odbočíme do mírného kopce, kde po polní cestě běžíme nad zahrádkářskou kolonií až ke “křížku”, kdy to mírným “sešupem” seběhneme do Kúta, a kolem Hudečkového po chodníku ostře doprava. Následuje rovinka po místní komunikaci, kdy si prvního mostu nevšímáme, a až druhým přebíháme přes potok Ovčírku. Za mostkem opět stočíme doprava, k místní železniční zastávce, kde těsně před ní, jak jinak než doprava, odbočíme ke školce, a dál kolem MŠ a hasičského hřiště přes Myší díru k cíli před základní školu.

Vozíčkářské kolečko

Od ZŠ Šumice projedeme Malou Stranu až k poslední křižovatce před mostem, kde se otočíme, a jedeme zpět k ZŠ Šumice

Detailní trasa Vozíčkářské kolečko

Běh pro Radost

Běh je vhodný pro nejmenší děti

Trasy a podrobnosti připravujeme

Přihlášky do běhu můžete podávat do 12. září zde

Šumická bota 2022 plakát

Tento příspěvek má 2 komentářů

  1. Pavel

    Dobrý den, můžete prosím nasdílet trasy odkazem? Děkuji

    1. Besedníci

      Dobrý den, trasy budou +/- stejné jako v lońském roce, můžou se z důvodu nenadálých překážek (např. krávy pasoucí se přímo v trase – to se skutečně stalo) mírně změnit. 10 a 20 km naleznete v tomto odkazu: https://mapy.cz/s/hegohuduma a 3 km a Nordic walking zde: https://mapy.cz/s/kucagohapa. Trasa 20 km se rovná 2x trasa 10 km

Napsat komentář