Právě si prohlížíte 4. ročník Šumického Gulášfestu – přihlášky
Gulášfest

4. ročník Šumického Gulášfestu – přihlášky

Od 17. dubna se můžete přihlásit do již 4. ročníku Šumického Gulášfestu, ktzerý se uskuteční 11. května v areálu Hasičské hřiště (kde to je naleznete zde) v Šumicích.

Člověk není živ, aby jedl, ale jí, aby byl živ…

Gulášfest

Toto moudro pronesl jiště chytrý a vzdělaný člověk. My se jím ale řídit momentálně nebudeme, protože je před námi 4. ročník Šumického Gulášfestu. Dokonce i výše zmíněný učenec by nakonec podlehl vůním stoupajících z kotlíků s čerstvě uvařenými guláši a prohlásil: “no co, postím se pomalu celý rok, dnes nechám své chuťové buňky se vyřádit”.

Své kuchařské umění můžete vyzkoušet i s Vaším dvou až pěti členým týmem na Hasičském (Starém) hřišti v Šumicích 11. května 2019 a nechat jej následně okoštovat odborné porotě.

Podmínky soutěže

Každý soutěžní tým obdrží při startu závodu v 10:00 následující

hovězí maso (2 kg – pokud bude soutěžní tým požadovat více masa, každý další kg hovězího + 150kč, prosíme připsat do poznámky u přihlášky ), odpovídající množství cibule, vodu na vaření, bochník chleba, dřevo na topení a památeční vařečku. Ostatní ingredience si každý tým přinese vlastní (jelikož samozřejmě neznáme Váš tajný recept po prababičce, následně ještě desítky let pilovaný;-) ). Žádáme všechny týmy, aby byli připraveny i s celým vybavením na vaření 30 minut před startem.

Nově je možnost vařit i vegetariánský guláš

Podmínky jsou stejné, pouze startovné je 150 Kč a týmy nedostanou u startu hovězí maso, ale donesou si vlastní alternativní suroviny.

Masový i vegetariánský guláš se budou hodnotit zvlášt.

Přihlášky

Přihlášky podávejte od 17. dubna do 7. května 2019 buď elektronickou formou přes formulář zde, nebo přes pana Dušana Miličku (Sigiho) tel: 739 127 491. Přihlášky jsou uzavřeny.

Součástí závazné přihlášky je i startovné 500kč*. (Pro elektronickou přihlášku převod peněz na účet nebo osobně přes pana Miličku v hotovosti do jeho rukou). Bez zaplacení startovného do 7. 5. 2019 (platí i pro připsání peněz na náš účet do 7. 5. 2019) nebude týmu umožněno zúčastnit se soutěže.

* Při startu soutěže každý tým složí organizátorům kauci 200 Kč. Za tuto kauci jim budou popůjčeny žufánky (naběračky) na podávání degustačních porcí široké veřejnosti (jde nám o to, aby všechny degustační porce byly +/- stejně velké, jelikož veřejnost stojí stejnou cenu). Po navrácení žufánku (naběračky) bude týmu kauce obratem vrácena. Díky zkušenostem z loňského roku s vypáleným porostem na hřišti od ohně při vaření budou všichni soutěžící nově muset mít oheň ve výšce minimálně 30 cm nad trávníkem na nehořlavé podložce.

Veřejnost na Gulášfestu

Pro veřejnost bude areál otevřen od 13:00, za doprovodu hudebního programu DJ Zlámalíka a živého koncertu skupiny Mudrlanti.

Změna podmínek organizátory vyhrazena.

Pro další informace volejte pana Dušana Miličku tel: 739 127 491

Vámi zaplacené vstupné věnujeme na dobročinné účely.

Na loňský ročník se můžete podívat v odkazu zde a zde

loňský ročník Šumického Gulášfestu
loňský ročník Šumického Gulášfestu

 

Napsat komentář