Právě si prohlížíte Šumický GulášFest 2020 a online přihlášky
Šumický GulášFest 2020

Šumický GulášFest 2020 a online přihlášky

Korona nás sice posunula, ale my se nedali, a jsme zpět, a to i s naší polní kuchyní… 🙂 Přidáte se také?

Oprašte své kotlíky, kotle a staré recepty po prababičce, od 9. července se můžete přihlásit do již 5. ročníku Šumického Gulášfestu, který se mimořádně uskuteční až v létě, a to 15. srpna, v areálu Hasičské hřiště (kde to je naleznete zde) v Šumicích.

Šumický GulášFest 2020

Své kuchařské umění můžete vyzkoušet s Vaším dvou až pěti členým týmem na Hasičském (Starém) hřišti v Šumicích 15. srpna 2020 a nechat jej následně okoštovat odborné porotě.

Podmínky soutěže

Každý soutěžní tým obdrží při startu závodu v 10:00 následující

hovězí maso (2 kg – pokud bude soutěžní tým požadovat více masa, každý další kg hovězího + 180kč, prosíme připsat do poznámky u přihlášky), odpovídající množství cibule, vodu na vaření, bochník chleba, dřevo na topení a památeční vařečku. Ostatní ingredience si každý tým přinese vlastní (jelikož samozřejmě neznáme Váš tajný recept po babičce, následně ještě desítky let pilovaný;-) ). Žádáme všechny týmy, aby byli připraveny i s celým vybavením na vaření 30 minut před startem.

Přihlášky

Přihlášky pro letošní ročník jsou uzavřeny!

Přihlášky podávejte od 9. července do 11. srpna buď elektronickou formou přes formulář zde, nebo osobně, skrze pana Dušana Miličku (Sigiho) tel: 739 127 491.

Součástí závazné přihlášky je i startovné 500kč*. (Pro elektronickou přihlášku převod peněz na účet (podrobnosti v online přihlášce) nebo osobně přes pana Miličku v hotovosti do jeho rukou). Bez zaplacení startovného do 11. 8. 2020 (platí i pro připsání peněz na náš účet do 11. 8. 2020) nebude týmu umožněno zúčastnit se soutěže.

V případě zpřísnění opatření kvůli koronaviru a nutnosti zrušení GulášFestu se týmu na požádání vrací zaplacené startovné v plné výši.

* Při startu soutěže každý tým složí organizátorům kauci 200 Kč. Za tuto kauci jim budou popůjčeny žufánky (naběračky) na podávání degustačních porcí široké veřejnosti (jde nám o to, aby všechny degustační porce byly +/- stejně velké, jelikož veřejnost stojí stejnou cenu). Po navrácení žufánku (naběračky) bude týmu kauce obratem vrácena. Díky zkušenostem z loňských ročníků s vypáleným porostem na hřišti od ohně při vaření budou všichni soutěžící nově muset mít oheň ve výšce minimálně 30 cm nad trávníkem na nehořlavé podložce.

Veřejnost na Gulášfestu

Pro veřejnost bude areál otevřen od 13:00, za doprovodu hudebního programu DJ Zlámalíka a živého koncertu skupiny Mudrlanti.

Změna podmínek organizátory vyhrazena.

Pro další informace volejte pana Dušana Miličku tel: 739 127 491

Na loňské ročníky se můžete podívat v odkazech zde: Slovácký deník 2018, Očima Besedníků 2018, Fotogalerie Hofrfoto 2019

Napsat komentář