Právě si prohlížíte 20. ročník Koštu slivovice Šumice
Košt slivovice 2019 Šumice

20. ročník Koštu slivovice Šumice

Pro všechny milovníky univerzálního moravského léku, který vyléčí rýmu, špatnou náladu i studené nohy, máme výbornou zprávu. V neděli 21. dubna od 17 hodin se v sále Kulturního domu v Šumicích uskuteční jubilejní, již 20. ročník Koštu slivovice.

Jubilejní dvacítka se skutečně vyvedla i symbolicky, jelikož se nám sešlo přesně 200 vzorků slivovic (z trnek). K tomu musíme připočítat dalších 34 pálenek z “netrnkových” stromů. Takové množství jsme nikdy ani náhodou neměli, rekord byl cca 170 různých vzorků. Loňský rok se totiž co do všeho ovoce vyvedl, a díky tomu se pálilo vše, co nešlo jinak zachovat. Místní paleničáři by mohli vyprávět, a Vy se o tom můžete osobně přesvedčit. Od 17:00 můžete ochutnat všechny vzorky slivovice, které před vámi 6. dubna hodnotila odborná komise v počtu 31 zkušených porotců.

Program 20. Koštu slivovice *

  • 17:00 Otevření Kulturního domu pro veřejnost – začátek degustace
  • 20:00 Začátek hudebního programu – v sále KD skupina PRINZ a v kavárně Peklo cimbálová muzika Olšava
  • 20:30 Slavnostní vyhlášení vítězů 20. Koštu slivovice v Šumicích
  • 23:00 Dražba nejlepších vzorků slivovice**

Překvapení

Jelikož se jedná o doslova “kulatý” ročník Koštu, připravili jsme pro vás sladké překvapení v podobě Slivovicové zmrzliny. Zmrzlinu pro nás vyrobil zkušený kuchař, který vaří v prestižním hotelu v Luhačovicích.

Kromě vzorků slivovice (stejně jako loni, i letos ji dostanete za poukázky zakoupené ve vestibulu KD) a zmrzliny se můžete těšit i na guláš, tatarák a masové nebo uzeninové talíře – velmi vhodné na promaštění žaludku 🙂 . Tyto pochoutky vám nabídneme v kuchyni KD.

 

* časové údaje v programu jsou pouze orientační

** Výtěžek dražby nejlepších vzorků Besedníci z.s. věnují, jako každý rok, pro potřeby Mateřské Školy Šumice

 

Napsat komentář