Právě si prohlížíte 2. ročník Šumického Gulášfestu 2017

2. ročník Šumického Gulášfestu 2017

Vážení sousedé a spoluobčané,

v sobotu 13. 5. 2017 se bude konat 2. ročník Šumického Gulášfestu. Minulý rok se zúčastnilo cca 500 lidí a v letošním roce očekáváme minimálně podobnou účast, jelikož k dnešnímu dni máme přihlášeno již 23 soutěžních týmů.

Bohužel u akcí tohoto rozměru jsme nuceni učinit z důvodů bezpečnosti i nějaké omezení týkající se dopravy v naší obci. V sobotu 13.5.2017 bude od 10:00 do večerních hodin pro dopravu úplně uzavřena ulice “směrem na Kamenný most” od čísla popisného 153 směrem k mostu. Tento zákaz neplatí pro obyvatele domů v této ulici a bude platit z důvodu zajištění případného naléhavého vjezdu, např. záchranné služby na Gulášfest.

Další omezení se bude týkat cyklostezky od “Norkárny” po první obydlené domy v ulici u školky, kde žádáme všechny cyklisty, aby sesedli z kola a těchto asi 400 metrů ušli pěšky. Jedná se zde o zvýšený pohyb lidí a v mnoha případech se zde budou pohybovat malé děti, které jak všichni víme je těžké uhlídat.

Parkování přespolních účastníků a hostů je zajištěno na Malé straně, kde žádáme všechny spoluobčany, pokud je to možné, v tento den neparkovali na místní komunikaci.

Abychom ale nemluvili jen o omezeních, na Gulášfest se nám podařilo zajistit i kolotoč, skákací hrad a střelnici, tak v již zmíněnou sobotu 13.5.2017 určitě neseďte doma, ale přijďte společně s vašimi dětmi, příbuznými, známými či kamarády strávit příjemné odpoledne a večer v doprovodu DJ Zdenka Zlámalíka a cimbálové muziky Olšava na Hasičské (dříve Staré) hřiště.

Pravidla gulášfestu

Co obdrží soutěžící: maso (2 kg), cibuli, vodu na vaření, bochník chleba, žufánek a dřevo na topení

Ochutnávka soutěžních gulášů bude probíhat takto:

  • zájemci o ochutnávku guláše si na vyhrazeném stanovišti zakoupí lístky – jeden lístek za 10Kč (jedna ochutnávková porce)
  • lístek předají soutěžní týmu, od kterého dostanou ochutnávkovou porci objemu jednoho žufánku (0,6 dcl)
  • soutěžní tým, který již nebude mít guláš na ochutnávku, nebude lístky od zájemců přijímat
  • neudané lístky bude možné zpětně proměnit za peníze opět na stanovišti s prodejem lístků
  • soutěžní týmy mohou vybrané lístky proměnit za peníze na stanovišti s prodejem lístků

Vaši Besedníci ze Šumic

 

gulášfest 2016
program 2017
Příjezd do Šumic na gulášfest
příjezd na Gulášfest 2017
Mapa areálu Gulášfestu

Napsat komentář