Právě si prohlížíte 19. ročník Velikonočního koštu slivovice v Šumicích
Košt Slivovice - vítěz 2016

19. ročník Velikonočního koštu slivovice v Šumicích

Přátelé čiré medicíny zvané Slivovice,

jménem spolku Besedníci vás zveme k již tradíčnímu velikonočnímu potrápení jater na Šumický košt Slivivice v neděli 1. dubna 2018 od 17. hodin v Kulturním domě v Šumicích.

I přes nepřízeň počasí v loňských letech se nám díky dárcům ze Šumic a okolí podařilo získat 128 vzorků lahodného moku. Jedná se přesněji o 93 vzorků pravé slivovice (pálenky z trnek) a 35 vzorků z ostatního ovoce (kalvádos, meruňka atd).

Ty před Vámi v sobotu 17. března hodnotila pod přísným dohledem odborná komise čítající 18 zkušených degustátorů ze Šumic a okolí (fotky v galerii na konci stránky).

Košt slivovice ale není jen o tom, že můžete vyzkoušet lepší i méňe zdařilé vzorky svých sousedů a známých, ale i o setkání se s přáteli a příjemném prožití večera.

Večer zahájíme novinka, kdy od 17. hodin vystoupí mužské pěvecké sbory ze Šumic, Újezdce a Bánova. Následně bude večerem provázet v sále Kulturního domu skupina PRINZ a v Pekle cimbálová muzika Pajtáši.

Samozřejmostí bude Tombola, košt všech soutěžních vzorků a to, na co všichni čekáme, vyhlášení výsledků nejlepších vzorků slivovic.

 

Za Besedníky Šumice Adam Kunovský

 

 

 

Napsat komentář