Právě si prohlížíte Připravované akce pro rok 2020

Připravované akce pro rok 2020

Již před několika týdny nám začal rok 2020. A i když to venku úplně nevypadá, máme za sebou polovinu zimy. Jestli se dočkáme i klasické zimy, kdy bude alespoň pár dnů v kuse ležet na zemi sněhová pokrývka, aby si i naše děti připomněli, co jsou to zimní radovánky, to vám zaručit nemůžeme. Co vám ale zaručit můžeme, jsou akce, které plánujeme na letošní rok.

Besednické akce budou začínat tradičně Koštem Slivovice na Velikonoční neděli. Letos nám datum připadlo na 12. dubna, kdy můžete od 17 hodin v KD v Šumicích přijít okoštovat „trnkové kapky“. Vzorky na Košt se budou vybírat od 13. 3. do 27. 3. na klasických místech, kterými jsou Dolní Hospoda, obchod Coop (Jednota) a obchod Hruška.

Abychom si po koštu trochu rozproudili krev v žilách, a pročistili pohybem nejen svůj organismus, ale i obec a její blízké okolí, pořádáme 18. 4. Den Země.

Třetí akcí, kterou připravujeme, je Slet Čarodějnic. Pro malé i velké čarodějnice nachystáme přistávací dráhu na Norkárně 30. 4. od  15:30.

A jarní tempo držíme i dál! 9. května potrápíme své chuťové buňky na již 5. ročníku šumického Gulášfestu. O termínu přihlášek vás budeme dostatečně předem informovat.

20. 6. si můžete přijít zahrát fotbal nebo povzbudit svůj tým na turnaji „O pohár Besedníků”.

O letních prázdninách vás necháme od Besedníků lehce odpočinout, ale ne až tak úplně. Nezapomeňte začít trénovat na Šumický běh pro život alias Šumickou Botu, kterou odstartujeme 19. 9.

O týden později, 27. 9. je v plánu poslední besednická akce, Drakiáda.  

Upozorňujeme, že Drakiáda i Fotbalový turnaj závisí na přízni či nepřízni počasí, a díky tomu se můžou termíny lišit.

O všech akcích vás budeme s předstihem podrobněji informovat.

Sledujte nás na i Facebooku, a neunikne vám žádná novinka.

Těšíme se na vás!

Besedníci Šumice

Napsat komentář