Právě si prohlížíte Ohled za 19. ročníkem Velikonočního koštu Slivovice
vítězové 19. ročníku Koštu slivovice

Ohled za 19. ročníkem Velikonočního koštu Slivovice

Přátelé tradiční medicíny zvané Slivovice.

Před dvěma týdny proběhl 19. ročník Velikonočního koštu Slivovice v Šumicích a dovoluji si touto cestou napsat několik řádků a přiložit pár fotek k této již tradiční akci.

I přes absolutní neúrodu posledních tří let se nám podařilo shromáždit 93 vzorků z modrých sladkých plodů a dalších 35 vzorků z ostatního ovoce. I toto číslo napovídá, že se trnkám v posledních letech u nás moc nedaří, jelikož věčně na jaře pomrznou, a tak se pálí, z čeho se dá. Dobrou zprávou ovšem je, že naši lidé jsou skutečně šikovní a dokáží vypálit výbornou pálenku prakticky z jakéhokoliv ovoce, o čemž jste se mohli přesvědčit i Vy sami 🙂

V průběhu večera nám vystoupily pěvecké sbory ze Šumic, Újezdce a Bánova a dále večerem provázela skupina PRINZ a v Pekle cimbálová muzika Pajtáši. Letošní novinka v rámci lístků na vzorky se také ujala, a tak jsme se my ani Vy nemuseli neustále otravovat s drobnými.

Letošní vzorky byly podle porotců spíš lepší kvality, a většina návštěvníků to sama potvrdila že narazit na “špatnou slivovicu” bylo docela umění.

Na prvním místě se umístil pan Zdeněk Holub ze Šumic, na druhém pan Jaroslav Zahálka z Uherského Brodu a na třetím pan František Kubáň ze Šumic. Ale prvních 20 míst bylo skutečně těsných a rozhodovaly vysloveně setiny bodu, kdo to vyhraje.

Děkujeme tímto všem soutěžícím, kteří se s námi všemi podělili o své tekuté bohatství a samozřejmě i sponzorům, kteří nám přispěli jak na pořádání koštu, tak svými cenami do tomboly.

Těšíme se na vás i příští velikonoce, kdy 21. dubna 2019 se bude konat jubilejní, již 20. ročník Koštu slivovice v Šumicích.

 

Napsat komentář