Právě si prohlížíte GulášFest 5. 6. 2021

GulášFest 5. 6. 2021

Příznivci dobrého jídla a hlavně chutného guláše, v sobotu 5. 6. 2021 připravujeme 6. ročník šumického GulášFestu.

Přihlášky můžete podávat u pana Miličky (Sigi), telefon 739 127 491, nebo prostřednictvím On-line přihlášky zde.

Své kuchařské umění můžete vyzkoušet s Vaším dvou až pěti členým týmem na Hasičském (Starém) hřišti v Šumicích 5. června 2020 a nechat jej následně okoštovat odborné porotě.

Podmínky soutěže

Každý soutěžní tým obdrží při startu závodu v 10:00 následující

hovězí maso (2 kg – pokud bude soutěžní tým požadovat více masa, každý další kg hovězího + 180kč, prosíme připsat do poznámky u přihlášky), odpovídající množství cibule, vodu na vaření, bochník chleba, dřevo na topení a památeční vařečku. Ostatní ingredience si každý tým přinese vlastní (jelikož samozřejmě neznáme Váš tajný recept po babičce, následně ještě desítky let pilovaný;-) ). Žádáme všechny týmy, aby byli připraveny i s celým vybavením na vaření 30 minut před startem.

Přihlášky

Přihlášky podávejte od 11. května do 1. června buď elektronickou formou přes formulář zde, nebo osobně, skrze pana Dušana Miličku (Sigiho) tel: 739 127 491.

Součástí závazné přihlášky je i startovné 500kč*. (Pro elektronickou přihlášku převod peněz na účet (podrobnosti v online přihlášce) nebo osobně přes pana Miličku v hotovosti do jeho rukou). Bez zaplacení startovného do 1. 6. 2021 (platí i pro připsání peněz na náš účet do 1. 6. 2021) nebude týmu umožněno zúčastnit se soutěže.

V případě zpřísnění opatření kvůli koronaviru a nutnosti zrušení GulášFestu se týmu na požádání vrací zaplacené startovné v plné výši.

* Při startu soutěže každý tým složí organizátorům kauci 200 Kč. Za tuto kauci jim budou popůjčeny žufánky (naběračky) na podávání degustačních porcí široké veřejnosti (jde nám o to, aby všechny degustační porce byly +/- stejně velké, jelikož veřejnost stojí stejnou cenu). Po navrácení žufánku (naběračky) bude týmu kauce obratem vrácena. Díky zkušenostem z loňských ročníků s vypáleným porostem na hřišti od ohně při vaření budou všichni soutěžící nově muset mít oheň ve výšce minimálně 30 cm nad trávníkem na nehořlavé podložce.

Veřejnost na Gulášfestu

Pro veřejnost bude areál otevřen od 13:00, za doprovodu hudebního programu DJ Zlámalíka.

Změna podmínek organizátory vyhrazena.

Pro další informace volejte pana Dušana Miličku tel: 739 127 491

Na loňské ročníky se můžete podívat v odkazu zde: GulášFestNapsat komentář