Právě si prohlížíte Drakiáda 2018 + fotogalerie

Drakiáda 2018 + fotogalerie

Byla neděle 14. řijna a na louce Pod Vodárkou v Šumicích se sešli letos ne desítky, ale troufnu si říct možná i dvě, tři stovky příznivců hezkého počasí, podzimního slunce a samozřejmě pouštění draků na již 17. šumické Drakiádě.

Začali jsme letos o hodinu dříve, v 1 hodinu po poledni, a určitě jsme toho nelitovali. Louka pod lesem se začala již před tímto časem plnit malými dětmi s jejich doprovodem. Díky vánku škály “tak akorá” až “silnější větřík” se nebe začalo plnit desítkami draků, jak domácích, tak draků “kupovaných s láskou”. Po necelé hodině bylo jasno. Úžasné počasí s teplotami něco málo přes 20 stupňu přilákalo takové množství lidí, že jsme si museli říct: Díky Bohu! To nám zřejmě Nejvyšší kompenzuje za loňský rok, kdy se akce kvůli nepřízni počasí konala až v 5. termínu… 🙂  I přes úžasné povětrnostní podmínky, které by nám mohli závidět i surfaři v Kalifornii, se nám několik draků bohužel zatoulalo do korun stromů blízkého lesa. Všem pozůstalým vyjadřujeme jménem Besedníků upřímnou soustrast, a rádi bychom k tomu dodali: příště si pořiďte pevnější špagát… 🙂

Kolem druhé hodiny se odborná porota, speciálně proškolená k hodnocení různých kritérií estetičnosti a kvality draků, vydala hodnotit plody domácí tvorby, a neměla to skutečně jednoduché. Bylo vás tolik, že jste obsadili tři louky, které musela porota ohodnotit. Nakonec vynesla následný verdikt.

V soutěži o nejhezčího, ručně vyrobeního draka schopného letu, vyhráli sourozenci Brumovští se svým Netopýrákem a Dýňákem. Na druhém místě vzlétl k nebesům drak Erika Surého a na třetím se vznášel nad Šumickými luhy a háji drák Ondry a Vendulky Slívových.

Všem výhercům gratulujeme.

Děkujeme také všem účastníkům k nádherné podívané, kdy se nebe nad Šumicemi rozzářilo barvami desítek draků.

Pozn. od organizátorů: v případě opětovného velkého zájmu o tuto akci zvažujeme zbudovat kontrolní věž leteckého provozu… Kolizí draků nebylo málo … 🙂

(fotogalerie od Oťasa Hofra)

 

Napsat komentář