Právě si prohlížíte Běžíme již popáte! Šumická Bota alias Běh pro život 2021
Šumický běh

Běžíme již popáte! Šumická Bota alias Běh pro život 2021

Máme zde již 5. ročník běžeckého závodu, díky němuž přispějete na pomoc těžce nemocnému dítěti. Připravujeme tři základní a tři speciální závodní tratě. 3 km, 10 km a 20 km, alias “skoro” půl marathon, vozíčkářské kolečko, běh nejmenších (bez registrace) a letos nově i trať Nordic walking – neboli čím dál oblíbenější “chůze s holemi”. Pojďte změřit své síly a přihlaste se do závodu Šumická bota přímo v odkazu zde (Registrace ukončena). Vybíháme v sobotu 18. září o půl druhé odpoledne, jak jinak než od Základní školy v Šumicích. Před začátkem běhu bude možnost přihlásit se na místě do registru dárců kostní dřeně! 

Do začátku běhu zbývá

Soupiska přihlášených běžců

V minulých ročnících jsme díky vašim příspěvkům pomohli 7 dětem v různých těžkých životních situacích způsobených zdravotním stavem, a i v letošním roce chceme tuto tradici udržet. Příjemce výtěžku z běhu zveřejníme v nejbližších dnech.

Prezence registrovaných běžců (kontrola údajů a přidělení startovního čísla) je v den akce od 11:30 do 13:00 v prostorách školy, start závodu následuje od 13:30 před školou. 

Pozor, běžci kterékoliv tratě, kteří se do 13:00 nenahlásí u prezence závodu, nebudou z technických důvodů vpuštěni na trať. Děkujeme za pochopení.

Registrovaní běžci přijdou potvrdit svou účast a podepsat prezenční listinu v prostorách Dolní “Staré” hospodě, kde obdrží další informace k akci. Následně je běžcům k dispozici šatna místní tělocvičny, kde je možnost zanechat své osobní věci (neberte si s sebou cenné věci, jako organizátoři za ně neručíme). Po závodu je možnost se v tělocvičně osprchovat. žádáme závodníky z řad vozíčkářů o vyslání na prezenci svého zástupce, kterému vysvětlíme další postup. 

Co si vzít k prezenci: běžci musí pro kontrolu předložit doklad totožnosti opatřený fotografií (např. občanský průkaz, pas, jiný doklad) , poté obdrží startovní číslo a čip na měření času. Za účastníky závodu mladších 18 let předkládá doklad totožnosti i rodič nebo zákonný zástupce.

V průběhu akce zodpovídají za osoby mladší 18 let rodiče (zákonní zástupci).

Start závodů (přibližný čas):

 • 13:30 – Trasa 20 Km (trasa 20km = 2 x trasa 10km)
 • 13:50 – Trasa 10 Km (trasa zde)
 • 14:00 – Trasa 3 Km
 • 14:00 – Nordic walk 3 Km
 • 14:05 – Vozíčkářské kolečko 
 • 14:15 – Běh nejmenších (asi 250 m)

Pro širokou veřejnost nabídneme občerstvení, pro děti připravujeme doprovodné aktivity. Vše ještě umocníme hudební produkcí.

Registrací do závodu Šumický běh získáte

 • přístup na mezinárodní závodnický webový portál, kde můžete kontrolovat, porovnávat a sdílet své výsledky online
 • měření času čipem
 • pamětní medaili
 • zajištěné občerstvení v průběhu i na konci závodu, šatna a sociální zařízení včetně sprch
 • za běh 20 km a 10 km trasy obdrží diplomy a věcné ceny první tři nejrychlejší běžci a běžkyně
 • za běh 3 km obdrží v každé kategorii diplom a věcnou cenu nejrychlejší 3 děti a z “dospělácké” kategorie nejrychlejší běžec a běžkyně 
 • vítěz Vozíčkářského kolečka, běhu nejmenších a Nordic walking obdrží diplom a věcnou cenu

Způsoby úhrady startovného 250 Kč

 • prostřednictvím bankovního převodu od 12. 8., nejpozději pak do 14. 9. do 16 hodin registrací. Registrace ukončena
 • v hotovosti v Dolní (Staré) hospodě v Šumicích (č.p. 399) – od 17. 8. do 13. 9. do 18:00 Registrace ukončena
 • platba v hotovosti v den akce při registraci: Startovné můžete zaplatit i v den konání akce při registraci. Z důvodu zvýšených nároků na organizaci toto startovné činí 350 Kč.

Kontrolu Vaší přihlášky (seznam běžců) a potvrzení platby najdete v odkazu zde. Vaše platba bude potvrzena do 5 pracovních dnů od jejího odeslání.

Přispěvek na běh můžete Besednikům poslat na účet číslo: 2101275117/2010 var. symbol  210918 (na požádání Vám vystavíme darovací smlouvu).

V případě neuskutečnění závodu z důvodu hygienických opatření souvisejících s Coronavirem se startovné použije na zaplacení již vzniklých nákladů s během, a zbylá část bude věnována rodině, které je letošní běh věnován. Jako alespoň malou kompenzaci by dostal každý závodník se zaplaceným startovným pamětní medaili Šumického běhu pro život. 

Před závodem se běžci i diváci můžou zapsat do registru dárců kostní dřeně pod záštitou nemocnice Uherské Hradiště.

Podmínky přijetí:

 • věk 18 – 35 let
 • dobrý zdravotní stav
Registr dárců kostní dřeně
Registr dárců kostní dřeně

Jak zápis probíhá?

 • sestřičky mi buď vezmou kapku krve, opravdu kapku – stačí 2 ml, nebo mi vatovou tyčinkou vytřou ústa, zápis tedy vůbec nebolí!
 • vzorek se odešle k vyšetření transplantačních znaků do centrální laboratoře ČNRDD a je to
 • tím pro mě zápis končí a já na sebe můžu být právem pyšný – právě jsem dal někomu šanci na život!
  Více o průběhu

GDPR

Všichni účástníci i návštěvníci závodu souhlasí s pořizováním fotogravického a video záznamu pro účely propagace a prezentace akce. V případě nesouhlasu prosíme nahlásit jméno u pořadatelů.

Další informace zveřejníme v průběhu srpna.

Na galerie z loňských ročníků se můžete podívat v odkazu zde

 

Běh pro život alias Šumická Bota
Běh pro život alias Šumická Bota

Soubory ke stažení

Tento příspěvek má jeden komentář

 1. Veronika

  Moc vám fandím a smekám. Sama sem maminka 4leteho Filipka, který se léčí s leukemii a odjíždíme na onkologii do Brna bydlíme v Újezdci jsme skoro sousedi🤗.. To co děláte má obrovský smysl. ❤️Zdravíme vás s Filipkem a přejeme hodně sily

Napsat komentář