Právě si prohlížíte Besednické akce v roce 2020

Besednické akce v roce 2020

Přátelé a příznivci Besedníku, množí se nám dotazy, kdy a zda vůbec budou probíhat v letošním roce besednické akce. Pokusíme se tedy nastínit, kdy bychom chtěli většinu z nich uskutečnit.

Letošní „pandemie“ koronaviru Covid19 (Čínská chřipka) bohužel zasáhla snad všechny naše zažité všední i sváteční úkony, činnost Besedníků nevyjímaje. Jak jste si jistě všimli, Košt Slivovice, Den Země, Slet čarodějnic ani Gulášfest se nekonal a konat ani nemohl – při nejpřísnějším režimu se nemohli sejít více jak dvě osoby. V současném stavu uvolňování opatření se může sejít maximálně 100 lidí, což samo o sobě zatím stále neumožňuje uspořádat jakoukoliv akci pro veřejnost (prakticky si nepamatuji akci, kde účast nepřevyšovala 100 osob).

Nařízení vlády se ale mění snad ještě častěji než počasí, a co bylo ještě dnes absolutně zakázáno, může být příští týden běžnou praxí. V případě, že se opatření budou i nadále uvolňovat, rádi bychom některé akce uskutečnili v průběhu roku, a to zřejmě takto (UPOZORŇUJI, ŽE JDE POUZE O PLÁN, VŠE BUDE ZÁVISET NA SITUACI OHLEDNĚ „PANDEMIE“)  :

  • SLET ČARODĚJNIC: Letos se neuskuteční – jiný termín než 30. dubna postrádá smysl
  • DEN ZEMĚ: Předběžně červen – momentálně v řešení
  • FOTBALOVÝ TURNAJ: U turnaje je varianta, že se odehraje v původním termínu 20., respektive 27. června.
  • GULÁŠFEST: Jediný možný termín Gulášfestu připadá na sobotu 15. srpna.
  • BĚH PRO ŽIVOT: Sobota 19. září – původní termín
  • DRAKIÁDA: Neděle 27. září – původní termín
  • KOŠT SLIVOVICE: 17. října

Všechny výše napsané termíny jsou prozatím nezávazné, vše záleží na okolnostech vývoje situace s nákazou Covid – 19 neboli Čínské chřipky.

O případném potvrzení akce budeme s předstihem informovat na našich www stránkách a na facebooku.

Děkujeme za pochopení.

Besedníci Šumice

Napsat komentář